شرح مختصر از زندگی نامه شهید

محمد حسن صالحی در مرداد ماه سال 1342 در خانواده ای مذهبی در شهرستان بهبهان متولد شد . دوران کودکی را در محیطی مذهبی پرورش یافت و با سختی های زندگی آشنا شد . محمد حسن در عین نوجوانی ، با اوج گیری انقلاب اسلامی ، هم دوش جوانان انقلابی در تظاهرات علیه رژیم پهلوی شرکت می کرد و انزجار خویش را نسبت به رژیم ستمشاهی ابراز می نمود . از همان دوران جوانی در امر واجبات الهی دقت داشت و در نماز جماعت خالصانه حضور می یافت و همه ی اطرافیانش را سفارش به حضور در اجتماعات مسلمین می کرد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، در فعالیت های فرهنگی مسجد حضوری جدی داشت. پس از اخذ دیپلم در اداره آ مشغول به کارگری شد . با شروع جنگ تحمیلی ، ضمن فراگیری دوره های نظامی ، از طرف بسیج در جبهه های نبرد حاضر شد و به طور مستمر در خط مقدم بود.

صالحی طی شرکت در عملیات های فتح المبین ، بدر ، خیبر و ... رشادت های زیادی از خود نشان داد ، به طوری که در چند عملیات مجروح شد. اما هر بار با روحیه بهتری به جبهه برمی گشت.

سرانجام پس از ایثارگری های فراوان سال 64 در عملیات والفجر 8 ، در منطقه عملیاتی فاو شهید شد.

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

درود و سلام به رهبر کبیر انقلاب ، امید مستضعفین جهان و سلام بر تمام شهیدان که به واقع ، حق بزرگی به گردن تمام ملت دارند و بزرگترین چیزی که خدا در اختیار آنها گذاشته بود ( یعنی جانشان ) را در راه خدا ، بدوم هیچ هراسی دادند و افتخار نمودند بر این کار.

و سلام و درود به خانواده شهدا که چنین فرزندانی را تربیت نمودند و در شهادت آن ها زینب وار صبر نمودند و پیام آنها را و راه آن ها را روشن و زنده نمودند.

برادران!امام عزیز و بزرگوار را هرگز تنها نگذارید و تا آخرین قطره خونتان ، از راه او که همان راه و روش اسلام عزیز است ، دفاع کنید و خانواده شهیدان بزرگوار را فراموش نکنید و هیچگاه از صحنه انقلاب بیرون نروید که موجب روسیاهی در روز محشر می باشد.

در همه حال ، یاد مرگ کنید ، که فریاد رحیل در بین شما داده شده. آماده باشید و مهیای فردای قیامت شوید و از رحمت بزرگ الهی استفاده کنید .

ای پدر و مادر عزیزم ! نمی دانم از کجای زحمات شما زبان بگشایم و قلم بر روی کاغذ ببرم. اول از شما می خواهم که مرا به بزرگی خودتان ببخشید و از شما می خواهم که در مرگم هیچ گونه بی تابی نکنید و افتخار کنید که چنین راهی را فرزندتان 

پانل تغییر سبک

رنگ اصلی را انتخاب نمایید

تغییر رنگ و اندازه پوسته

کامپیوتر تبلت موبایل